بیکار شدن نزدیک به 2 میلیون نفر در صنعت فرش دستباف در کشور

۱۳۹۶/۲/۸ جمعه
(0)
(0)
بیکار شدن نزدیک به 2 میلیون نفر در صنعت فرش دستباف در کشور
بیکار شدن نزدیک به 2 میلیون نفر در صنعت فرش دستباف در کشور
بیکار شدن نزدیک به 2 میلیون نفر در صنعت فرش دستباف در کشور

 توجه به حوزه فرش دستباف برای اشتغالزایی

رئیس اتحادیه فرش دستباف، گفت: به دلیل مشکلات بوجود آمده در بازار و عدم حمایت جدی از سوی مسئولان مربوطه نزدیک به 2 میلیون نفر طی سالهای اخیر در این صنعت بیکار شده اند.

محمد زرینه کفش در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت در خصوص " بیکاری بافندگان فرش های دستی به دلیل کاهش صادرات و عدم حمایت جدی دولت از این صنعت" اظهار کرد: در حوزه فرش دستباف و حرفه های مرتبط با آن حدود 20 شغل حضور دارند که جمعیتی بالغ بر 8 میلیون را دربر می گیرد که به دلیل مشکلات بوجود آمده در بازار و عدم حمایت جدی از سوی مسئولان مربوطه نزدیک به 2 میلیون نفر طی سالهای اخیر در این صنعت بیکار شده اند.

وی با بیان اینکه متاسفانه دولت سنگ محک حمایت از برخی صنایع را صادرات می داند، در حالی که صنعت فرش دستباف برای استفاده و مشتری های داخلی نیز کار می کند ، گفت: به دلیل مشکلاتی که طی سالهای اخیر برای صنعت فرش دستباف بوجود آمد فرش ما بازارهای جهان خود را کمی از دست داد و این عاملی برای عدم حمایت جدی و بیشتر دولت شده است.

زرینه کفش با تاکید بر اینکه دولت و مسئولان باید براشتغالزایی این صنعت قدیمی و خانگی توجه بیشتری داشته باشد، چرا که بافندگان این عرصه تلاش های بیشماری انجام می دهند که نباید زحمات آنها نادیده گرفته شود، افزود:حوزه صنعت فرش دستباف می تواند با حمایت جدی تر در راستای اشتغالزایی و رفع بیکاری قدم های خوبی در کشور بردارد و مسئولان باید به این حرفه توجه مضاعفی داشته باشند.

وی با ابراز تاسف از اینکه طی سالهای اخیر به دلیل عدم حمایت و پشتیبانی از بافندگان افراد زیادی کار خود را در صنعت فرش دستی از دست داده اند ، تصریح کرد: مسئولانی که تاکید بر اشتغالزایی دارند برای بازگشت این افراد و رفع مشکل بیکاری باید حمایت جدی تری از صنعت فرش دستی و بافندگان داشته باشند.

رئیس اتحادیه فرش دستباف با بیان اینکه طی سالهای اخیر اقدامات و مشکلاتی باعث شده که ما به راحتی در بازارهای جهانی مقداری مشتری های خود را از دست بدهیم، بیان داشت: یکی از آنها عدم برگزاری نمایشگاه های عرضه و معرفی محصولات با کیفیت ایرانی است که این امر باعث می شود که محصولات بی کیفیت و نازل دیگر کشورها جایگزین ما در کشورهای مقصد شوند.

وی در پایان افزود: عدم توجه جدی و تخصیص نیافتن بودجه برای بیمه بافندگان خانگی نیز باعث شده که اشتغال زایی در این حوزه با مشکل مواجه شود./

خبرگزاری-مجلس

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده