فرش سجاده ای کاشان

۱۳۹۵/۱۲/۱۷ سه شنبه
(0)
(0)
فرش سجاده ای کاشان
فرش سجاده ای کاشان
سجاده فرش کاشان ؟

مقاله پیش رو در مورد فرش ماشینی سجاده ای تولید کاشان بحث میکنند و مزیت های هریک از فرش سجاده ها را بیان میکند.
اصولا فرش سجاده ای که مختص نماز خانه ها و مساجد تولید میگردد به دو طرح فرش سجاده ای محرابی( سجاده فرش محرابی) و طرح فرش سجاده ای تشریفاتی (سجاده فرش تشریفاتی) تولید میگردد.
هر یک از فرش سجاده ای با شانه و تراکم های مختلفی با جنس نخ متفاوتی تولید میگردد.در زیر مطلبی قرار گرفته که تاریخچه پیدایش فرش ماشینی در ایران را نشان میدهد که منبع ان وبسایت معروف ویکیپدیا میباشد که با خواندن این مطلب اصالت و سابقه فرش سجاده ای کاشان به فرش سجاده ای مشهد نمایان خواهد شد :
تاریخچه فرش ماشینی در کشور ایران نشان می‎دهد که این محصول در ایران عمری تقریباً 40 ساله دارد. در ابتدای دهه پنجاه اولین فرش ماشینی تولید داخل در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین‎های مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتاً کوتاه و وزن سبک، بافته و روانه بازار گردید. همزمان با آن عده‎ای از تجار، فرش‎هایی با همین مشخصات و تا حدی مرغوب‎تر از کشور بلژیک وارد بازار ایران نمودند و سلیقه ایرانی را با پدیده فرش ماشینی آشنا کردند. با مشاهده استقبال نسبتاً مطلوبی که مردم از فرش ماشینی به عمل آوردند صاحبان گروه صنعتی بهشهر (خاندان لاجوردی) که از کارخانه‎داران و سرمایه‎گذاران خوشنام کشور بودند، اقدام به تاسیس شرکت بزرگی به نام شرکت صنایع کاشان (فرش راوند) نمودند که فعالیت آن در زمینه تولیدات مواد مرتبط با فرش و همچنین خود فرش ماشینی بود و اولین محصول آن در سال 1353 به بازار عرضه شد. این محصول با نمونه‎های قبلی کاملاً متفاوت و شباهت‎های زیادی به فرش دستباف داشت که به خصوص نوع پشمی آن فوق‎العاده مورد اقبال عمومی قرار گرفت.
پس با خواندن این مطلب در می یابیم که صنعت فرش ماشینی و فرش سجاده ای کاشان بیشتر از 40 سال است که در کاشان تولید میشود و کاشان طلایه دار فرش ماشینی ایران است - از این رو شهر کاشان را پایتخت فرش ماشینی ایران نامگذاری کرده اند. کاشان با داشتند بیش از 950 شرکت و کارخانه فرش ماشینی در تولید فرش ماشینی به قطب تولید فرش ماشینی در ایران تبدیل شده که انواع فرش ماشینی از جمله فرش سجاده ای کاشان و یا سجاده فرش کاشان از جمله تولیدات ان میباشد.
فرش سجاده ای عرش کاشان "سجاده فرش عرش" هم برندی است که به تولید فرش ماشینی پرداخته که فرش سجاده ای عرش کاشان و یا سجاده فرش عرش کاشان هم به تبع یکی از تولیدات ان میباشد.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده