تمیز کردن فرش در خانه و سجاده در مسجد

۱۳۹۵/۱۱/۱۳ چهارشنبه
(0)
(0)
تمیز کردن فرش در خانه و سجاده در مسجد
تمیز کردن فرش در خانه و سجاده در مسجد
تمیز کردن فرش در خانه و سجاده در مسجد

تمیز کردن لکه‌های فرش ماشینی در خانه امکان‌پذیر است همچنین تمیز نمودن سجاده و فرش مسجدی در خود مسجد امکان پذیر می باشد. چنانچه فرش و سجاده فرش مسجدی احتیاج  به شسشوی کلی نداشته باشد و تنها بخواهید سطح سجاده مسجدی و فرش ماشینی خانه را پاکسازی و تمیز نمایید می‌توانید با استفاده از شامپو فرش به شیوه‌ی زیر اقدام به انجام این کار نمایید.

تمیز کردن فرش در خانه و سجاده فرش در مسجد

شامپو فرش خوب


تمامی شامپو فرش‌های دارای نشان استاندارد موجود در بازار شرایط لازم برای استفاده به عنوان یک شامپو فرش  و سجاده خوب را دارا هستند و در هنگام انتخاب هر یک می‌توانید با خیال آسوده این کار را انجام دهید.

پاکسازی فرش و سجاده فرش با استفاده از شامپو فرش

نخستین گام برای تمیز کردن فرش و سجاده فرش، استفاده از جاروی برقی برای برداشتن گرد و خاک و آلودگی‌های درشت روی سجاده محرابی وفرش است. پیش از استفاده از شامپو فرش حتما فرش و سجاده مسجد  را با استفاده از جاروی برقی تمیز کنید.
سپس، بسته به ابعاد فرش و سجاده فرش خود، مقدار کمی شامپو فرش را در کاسه‌ای متوسط بریزید و با کمی آب نیمه ولرم مخلوط کنید. سپس آنقدر آن را به هم بزنید تا کف کند. سپس، کف‌های ایجاد شده را( بدون آب ) روی فرش سجاده ای کااشن و فرش کاشان قرار دهید و با حرکت اسفنج روی بخش‌های کثیف شده در جهت‌های مختلف، آلودگی‌های ایجاد شده را پاک کنید.
سعی کنید پس از مقداری پاکسازی، اسفنج را تعویض کنید یا آن را بشویید تا آلودگی‌های جذب شده به اسفنج به محل‌های دیگر سجاده مسجدی و فرش  مسجدی و فرش منزل سرایت نکند.
پس از پاکسازی آلودگی‌ها، می‌بایست فرش و سجاده فرش را در محلی قرار دهید که جریان هوا وجود داشته باشد و رطوبت منتقل شده به سجاده و فرش در کمترین زمان برطرف شود.
باقی ماندن رطوبت در فرش و سجاده فرش سبب پوسیدگی نخ‌های تار و پود آن خواهد شد.
چنانچه آلودگی‌های موجود در فرش و سجاده به عمق پرزها نفوذ کرده باشند یا پس از چند بار تمیز کردن سطح فرش و سجاده فرش با شامپو فرش، می‌بایست از خدمات قالی‌شویی‌های معتبر که با مواد سفید‌کننده فرش و سجاده فرش را شستشو نمی‌دهند، استفاده کنید.

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده