موزه فرش ایران در آستانه 40 سالگی

۱۳۹۶/۱۱/۱۶ دوشنبه
(0)
(0)
موزه فرش ایران در آستانه 40 سالگی
موزه فرش ایران در آستانه 40 سالگی
موزه فرش ایران در آستانه 40 سالگی

 به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ موزه فرش ایران 40 سال پیش در بهمن ماه 1356، در تهران افتتاح شد تا جهان هنر شاهد گشایش نخستین موزه تخصصی فرش در ایران باشد.

براساس این گزارش؛ موزه فرش به عنوان اولین موزه تخصصی فرش از گنجینه بزرگ و مهمی برخوردار است که برخی  ازآثار این گنجینه در چهل سال گذشته در قالب کاتالوگ یا نمایشگاه های خاص، در معرض تماشای علاقه مندان قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است؛ در بهمن ماه  امسال مصادف با چهل سالگی موزه فرش ایران برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است که به مدت یک ماه از 25 بهمن، شاهد آن خواهیم بود. یکی از این برنامه ها نمایش چهل اثر صفوی شامل قالی، گلیم، زیلو و نمد است که در سالن اصلی موزه به نمایش گذاشته خواهد شد.

این مجموعه شامل 32 اثر از گنجینه موزه فرش ایران و هشت اثر از گنجینه موزه ملی ایران است. در این رویداد یک نفر از چهره های شاخص فرش ایران از سوی موزه فرش ایران انتخاب، و تندیس ویژه ای با نام  تندیس جاویدان به وی اهدا خواهد شد.

همچنین همزمان نمایشگاه دیگری شامل چهل اثر منتخب از هنرمندان معاصر قالی ایران نیز در طبقه دوم به نمایش گذاشته خواهد شد. در واقع این دو نمایشگاه، رویارویی هنرمندان عصر صفوی، تمایلات و شیوه های کار آنان با هنرمندان معاصر قالی ایران است.

این مراسم روز چهارشنبه 25 بهمن 96 ساعت 14/30در  سالن آمفی تئاتر موزه فرش برگزار خواهد شد.

موزه فرش در خیابان کارگر شمالی تقاطع فاطمی قرار دارد.

منبع : مرکز ملی فرش ایران

 
سجاده کاشان 

سجاده فرش مهر کاشان
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده