بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان در تهران

۱۳۹۶/۶/۱ چهارشنبه
(0)
(0)
بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان در تهران
بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان در تهران
آغاز به کار بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان در تهران

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران؛ این رویداد به یقین بزرگترین رویداد جهانی فرش دستباف است، چراکه در هیچ زمانی در هیچ کجای دنیا، تولیدکنندگان و عرضه کنندگان، تجار و صادرکنندگان فرش دستباف ایران در این کمیت و کیفیت گردهم نمی آیند.

براساس این گزارش؛ در این نمایشگاه در مساحتی بیش از ۳۰ هزار مترمربع، نزدیک به 730 تولیدکننده و صادرکننده فرش دستباف حضور خواهند داشت و به عرضه دستبافته های پرتنوع ایرانی می پردازند.

در بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران بیش از ٩٠ بازرگان از خارج از کشور برای بازدید و خرید از نمایشگاه به ایران آمده اند که 52 نفر از آنان غیر ایرانی و بقیه از ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند. در این میان آمریکا و ژاپن هریک با ١٤ بازرگان پر تعدادترین مشتریانى هستند که برای پیوند بیشتر با فرش ایرانی در نمایشگاه حضور یافته اند.‏

در این گزارش آمده است؛ در حاشیه نمایشگاه و در مدت برگزارى نمایشگاه همه روزه صبح و عصر کارگاه هاى آموزشى براى بازدیدکنندگان و علاقه مندان برگزار مى شود که در آن ها مباحثى همچون شناخت فرش مناطق مختلف کشور و چگونگى خرید و نگهدارى فرش دستباف ارایه مى شود. 

هفتمین جشنواره فرش برتر با هدف معرفى بهترین دستبافته هاى ایرانى و الگوسازى در این زمینه همزمان با نمایشگاه بیست و ششم برگزار شده و آثار منتخب در سالن ٥ نمایشگاه به نمایش در آمده اند.

این گزارش می افزاید: در سالن مرکز ملی فرش ایران غرفه نقاشی کودکان با موضوع فرش دستباف و با هدف آشنایى کودکان با این هنر- صنعت برپا مى شود.

همچنین، نمایش فرایند تولید فرش دستباف، نمایش همنشینی فرش و مبلمان و دکوراسیون و نمایش فرایند تولید فرش دستباف نیز از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این رویداد است.

 واگذاری غرفه به صورت رایگان به دانش آموختگان کارآفرین فرش و دانشگاه های ارایه دهنده رشته فرش طبق روال چند سال اخیر و عدم افزایش تعرفه واگذارى غرفه هاى تجارى نیز از ویژگیهاى قابل ذکر در نمایشگاه بیست و ششم است. 

 شایان ذکر است؛ رونمایى و گره زنى فرش «صلح جهانى» توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت و دیگر مهمانان این رویداد از دیگر برنامه های نمایشگاه است. در حاشیه نمایشگاه با تاکید بر پیام ریاست محترم جمهورى مبنى بر آرى گفتن به صلح جهانى، فرشى با این مضمون طراحى شده است که مهمانان و بازدیدکنندگان داخلى و خارجى نمایشگاه نیز بر آن گره خواهند زد و پس از تکمیل بافت، راهی یکى از نهادهاى بین المللى خواهد شد.

در این نمایشگاه از کتاب های «مبانی روش تحقیق در فرش دستباف»، «فرش و مان» و «نقش خیال» و برخى دیگر از تازه هاى نشر در حوزه فرش دستباف در کنار فناورى هایى همچون استفاده از «واقعیت مجازی» در چیدمان فرش در دکوراسیون رونمایی شد.

گفتنی است؛ علاقه مندان می توانند از یکم تا 7 شهریور ماه از بیست و ششمین نمایشگاه فرش دستباف ایران در محل دایمی نمایشگاه های تهران از ساعت 10 صبح تا 20 بازدید کنند.

فرش و سجاده فرش کاشان

 
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر
شرکت سازنده